Konsolidacja kredytów – sposób na niższą ratę

Konsolidacja kredytów, pozwoli Ci połączyć kilka zobowiązań finansowych w jeden kredyt z jedną – niższą ratą. Dzięki temu możesz mieć większą kontrolę nad swoim domowym budżetem i odciążyć go w przypadku zbyt wysokiej miesięcznej kwoty spłaty.

Kredyt konsolidacyjny, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które z jakiegoś powodu chciałyby spłacać niższe raty swoich kredytów. Konsolidacja, sprawdzi się jeśli np.

  • klient nie jest w stanie spłacać rat w obecnej wysokości
  • niższe raty pozwolą odciążyć domowy budżet
  • nadwyżka planowana jest na inne wydatki
  • potrzebujesz dodatkowego kapitału z kredytu

Kredyt konsolidacyjny, może również sprawdzić się w przypadku jeśli potrzebujemy zaciągnąć nowe zobowiązanie, ale nasza obecna zdolność kredytowa na to nie pozwala.

Z pomocą przychodzi konsolidacja kredytów. Z jednej strony – łączymy nasze kredyty w jeden z niższą ratą. Z drugiej, bank może nam zaoferować dodatkową sumę gotówki dołączaną niejako do konsolidacji. Często takie rozwiązanie wydaje się być słuszne i sensowne.

Konsolidacja kredytów LublinKonsolidacja kredytów wydłuża okres spłaty

 

Jeśli zdecydujesz się już na konsolidację kredytów – Twoje raty zostaną obniżone, do porządanej wartości. Okres kredytowania przeważnie zostanie tym samym wydłużony o odpowiednią liczbę miesięcy. Z tego powodu – wzrośnie też całkowity koszt kredytu.

Należy zatem przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować, czy kredyt konsolidacyjny na pewno jest dla nas opłacalny. Mamy więc sytuację typu „coś za coś” – niższa rata, w zamian za dłuższy okres i koszt kredytowania.

Czy warto korzystać z konsolidacji?

„Zakup” każdego produku finansowego, zatem i konsolidacji powinien zostać dokładnie przemyślany i przeliczony. W wielu przypadkach, dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zachować stabilność finansową, a w specyficznych przypadkach nawet zaoszczędzić np. jeśli wcześniej zaciągnięte kredyty posiadały bardzo wysokie i niekorzystne dla nas oprocentowanie. Może się okazać, że połączenie kredytów w jeden wyjdzie nam więc docelowo w inplus i również z tego powodu należy cały zabieg dokładnie przeanalizować.

Kredyt konsolidacyjny

tagi: Kredyt konsolidacyjny Lublin, Kredyt konsolidacyjny Sokołów Podlaski, Kredyty Sokołów Podlaski, Konsolidacja kredytów Lublin